طرز تهیه سالچی پاپا (هات داگ + سیب زمینی سرخ شده)

طرز تهیه سالچی پاپا بسیار راحت است ، می توان گفت این ، یک غذای ترکیب شده با هات داگ و سیب زمینی سرخ شده است.

دستورالعمل این فست فود بصورت خلاصه نوشته شده است ولی بهتر است با ما همراه باشید تا بیشتر با این غذا آشنا شوید.

۱- یک کیسه سیب زمینی سرخ کرده منجمد را طبق دستورالعمل بسته بپزید.
۲-هات داگ های ورقه شده را در تابه ای با مقداری روغن تفت دهید تا کمی قهوه ای شوند.
۳-هات داگ را روی سیب زمینی سرخ کرده بریزید و با سس دلخواه سرو کنید.

سالچی پاپا یک نوع فست فود است و معمولا فست فود ها جزء غذا های خیابانی ، بار و رستوران است. خیلی ها هم مثل چیپس و پنیر از این به عنوان میان وعده استفاده می کنند و از هوس کردید می توانید در کمتر از یک ساعت این غذای خوشمزه رو نوش جان کنید🤩.

درست کردن سالچیپاپا به روش بالا مشکل خاصی ندارد و به راحتی می توانید آن را بپزید. اما انتشار چنین دستور پخت برای یک وبسایت مانند اِوان مگ کاملا اشکال دارد زیرا قرار هست ما در این وبلاگ بصورت عمیق بر روی مسائل و موارد بپردازیم. پس میریم ببینیم که سالچی پاپا اصلا چی هست؟!

سالچی پاپا چیست؟

اگه فکر می کنید که فقط شما هستید که از وجود همچین غذایی با خبر نیستید ، سخت در اشتباهید! سالچی پاپا از سالچیچیا (سوسیس) و پاپا (سیب زمینی) تشکیل شده است. طبق سایت ملی گردشگری پرو (Peru’s) ، این غذا برای اولین بار در دهه 1950 به عنوان یک غذای خیابانی در لیما تولید شده است و جایی در بین کارگران تحت فشار زمان و پول داشته است و به همین خاطر جزو غذا های محبوب آن دوران به حساب می آمد. یک میان وعده سریع ، مقرون به صرفه و سری کننده . این غذا و یا میان وعده به قدری محبوب شد که از چرخ دستی های خیابان به رستوران ها ، بارها ، کافه ها و فراتر از آن گسترش یافت. امروزه این غذای محبوب نه تنها در پرو ، بلکه در خارج از کشور ، با تغییرات منطقه ای ، ملی و شخصی محبوب است. در بعضی از مناطق از گوشت هایی مانند مرغ ، سوسیس های مختلف استفاده می کنند. همچنین سالچی پاپا در برخی از غذاهای دریایی نیز مخلوط و سرو می شوند برای مثال های بیشتر در برخی از رستوران ها همه ی سس بصورت یکجا کل غذا رو می پوشاند ولی بعضی از جاهای مختلف دیگر بصورت دیپ سس در کنار بشقاب سرو می کنند . از این غذا نسخه های کلمبیایی ، اکوادوری ، بولیوی و… زیادی در جهان موجود هست و سرو می شود. البته در پرو ، سوس های رایج برای سرو سالچی پاپا سس هایی مانند سالسا د آسیتوناس ، مایونز زیتون سیاه شور ، سس های گوجه فرنگی و سس فلفل های چیلی می باشد.

همه ی این ها رو خدمت شما گفتیم تا با قدمت و تاریخچه و طرز تهیه سالچی پاپا بیشتر آشنا بشوید.

چطوری سالچی پاپا رو توی خونه درست کنیم؟!

سالچیپاپا حتی در ضعیف‌ترین شکلش، هنوز چیزی شبیه به یک غذای ماجراجویی است که خودتان انتخاب کنید. سؤالاتی در مورد نوع سیب زمینی وجود دارد که در اینجا در ایالات متحده بسیار محدودتر از پرو است، جایی که سیب زمینی اهلی در آنجا متولد شده و انواع فراوانی دارد. سوالاتی در مورد برش و اندازه سیب زمینی وجود دارد (سیب زمینی سرخ کرده، سیب زمینی سرخ شده بزرگ، قاچ و غیره). و در مورد هات داگ ها هم همینطور. آیا آنها را به صورت ضربدری به کنده های کوچک برش می دهید؟ آنها را به صورت گرد برش دهید؟ آیا آن اختاپوس کوچک زیبا را که در آن برش های متقاطع به کنده ها ایجاد می کنید تا هنگام سرخ شدن پاهایشان تشکیل شود، انجام می دهید؟برای دستور پختم، سیب زمینی خامه ای یوکان گلد را به جای رست نشاسته ای انتخاب کردم. روست ها رایج ترین انتخاب برای سیب زمینی سرخ شده هستند، اما در تحقیقات دستور پختم متوجه شدم که انواع زرد در پرو یک انتخاب محبوب برای سالچیپاپا است، و در حالی که ممکن است گزینه های سیب زمینی زرد مشابه پرو را نداشته باشیم، یوکان گلدز نزدیک ترین جایگزین ما است. آنها طعم‌دهنده‌تر از رست‌ها هستند و بافت خامه‌ای بیشتری دارند که فکر می‌کنم با هات داگ و دیپ‌ها خوب کار می‌کند. در عوض، کمی تردی را از دست می دهید، اما از برخی جهات در اینجا اهمیت کمتری دارد – بالاخره، ما هات داگ را روی سیب زمینی سرخ کرده می چینیم به گونه ای که مقداری بخار را به دام می اندازد و به هر حال برخی از آنها را کمی نرم می کند.

این بدان معنا نیست که ترد بودن آن مهم نیست، و این دستور غذا برای رسیدن به آن تلاش زیادی می کند. سیب زمینی سرخ شده بر اساس دستور غذای سرخ شده نازک و ترد کنجی ساخته شده است، سیب زمینی سرخ شده در اینجا با جوشاندن در آب سرکه ای شروع می شود. این کار باعث پختن آنها می شود، با سرکه تجزیه پکتین طبیعی در سیب زمینی را کند می کند و تضمین می کند که آنها به ماس تبدیل نمی شوند. پس از آن، به جای دوبار سرخ کردن، مانند دستور کنجی، آنها را سه بار سرخ می کنند. دوبار سرخ کردن برای رست های برش نازک کنجی بیش از اندازه کافی است، اما یوکان گلدهای ضخیم برش در دستور پخت من به طور قابل توجهی از چرخش اضافی در روغن سود می برند.

دلیل برش ضخیم‌تر من در اینجا: می‌خواهم فضای داخلی یوکان طلایی خامه‌ای را بازی کنم و همچنین مطمئن شوم که سیب‌زمینی‌های سرخ شده متناسب با برش‌های مورب هات داگ هستند. نحوه برش مواد تقریباً همیشه در یک دستور غذا مهم است، و این امر به ویژه در چیزی به سادگی این بشقاب دو ماده ای صادق است. هات داگ ها به طور اتفاقی روی سیب زمینی سرخ شده انباشته می شوند، بنابراین باید راهی برای ارتباط آنها با یکدیگر وجود داشته باشد. با کمی بازی، ویژگی هایی که به بهترین وجه آنها را به هم مرتبط می کند بافت (فرانک لطیف و لطیف همراه با سیب زمینی سرخ شده ترد و خامه ای) و اندازه است. در حالی که کنتراست همیشه یک گزینه است، در این مورد برای من چیز عجیبی در مورد تکه‌های هات داگ روی سیب زمینی سرخ کرده و ترد کوچک وجود دارد. با آوردن ترازو خود در یک میدان توپ، آنها بیشتر یک تکه در صفحه به نظر می رسند.

و شاید هدف کل این دستور غذا همین باشد. در حالی که، بله، می توانید سالچیپاپا را به سرعت با سیب زمینی سرخ شده منجمد و هات داگ های موجود در ماهیتابه درست کنید، سخت تر است که آن اجزای خریداری شده در فروشگاه را به نظر برسانید که ارتباط زیادی با یکدیگر دارند. آنها هنوز هم بسیار خوشمزه خواهند بود، اما کاملاً واضح است که ارتباط آنها با هم قطع شده است. با گذراندن یک مایل اضافی برای ساخت آن از ابتدا، می توانید جزئیات را شماره گیری کنید تا با وجود تعامل حداقلی مواد اصلی، چیزی هماهنگ اتفاق بیفتد.